KOSS PRO-4AAAT

Doprava ZDARMA Recenze

Profi sluchátka vhodná zejména do studia

 • Cena vč. DPH:5 700 Kč/kus
 • Dostupnost: 1-3 dny
 • Záruka:doživotní
Množství:

KOSS PRO-4AAAT

Profesionální  sluchátka legendární společnosti KOSS vhodná pro domácí poslech nebo použití v prostředích, kde je množství rušivého hluku z okolí. Kompromis je pro tyto sluchátka neznámé slovo. Špičková citlivost a téměř žádné zkreslení jde v ruku v ruce s výborným kmitočtovým rozsahem 10Hz až 25 Khz. Je tak zaručena nádherná a věrná reprodukce hudby a zvuků. KOSS PRO/4AAAT nabízejí vysokou rychlost měniče, který je zárukou výborného přednesu středních a vysokých kmitočtů.
 
PRO/4AAAT jsou robustní sluchátka, která zaujmou jak svou bezchybnou konstrukcí, tak elegantním designem. Uzavřené provedení dokonale izoluje od okolních ruchů. Posluchač se tak může naplno ponořit do poslechu. Díky tomu jsou vhodná například do poslechových učeben nebo pro zvukaře. K připojení slouží 3,5 mm stereo jack konektor, který je umístěný na 2,5 m dlouhém a krouceném kabelu. Součástí balení je i redukce na 6,3 mm stereo jack.
 
Parametry a specifikace
 • Uložení - Ear coupling  Okolo uší - Circumaurální
 • Konstrukce  Uzavřená
 • Frekvence od  10 Hz
 • Frekvence do  25 000 Hz
 • Citlivost  98 dB/mW
 
Charakteristika sluchátek
 • Impedance  250 Ohm
 
Připojení
 • Připojení  3,5 mm Jack
 • Délka přívodního kabelu  2,5 m
 • Vedení kabelu  Jednostranné (do jedné mušle)
 

Profi sluchátka vhodná zejména do studia. Pohodlné uzavřené mušle s plastovým polstrováním (Pneumalite™). Robustní konstrukce s kovovým mostem. Otočné mušle. Součástí je luxusní brašna. • kmitočtový rozsah 10 - 25.000 Hz • • zkreslení < 0,1 % • • citlivost 98 dB SPL • • impedance 250 ? • • kabel 2,5 m kroucený, jen do jedné mušle, zlacený 3,5 Jack, šroubovací redukce na 6,3

 

Požádáte-li běžného českého smrtelníka o jmenování neznámějšího výrobce sluchátek, velmi pravděpodobně bude nejčastěji padajícím názvem právě americký Koss. Snad je to díky více než padesátileté historii firmy, možná je to až neuvěřitelnou oblibou modelu Porta Pro, třeba něčím úplně jiným, jisté je, že v naší vlasti je jméno Koss legendou. Ale i legenda má jakési své vlastní, vnitřní legendy - úspěšné modely, které čas od času projdou mírnou inovací, ale v zásadě zůstávají stále a stále stejné. U Koss se jedná o již zmiňované Porta Pro, high-endová elektrostatická ESP 950 a nebo právě dnes představovaný model PRO4AAAT (respektive celá „řada" PRO), sahající svými kořeny desítky let do minulosti.
PRO4AAAT tvoří vrchol současné nabídky Koss spolu s již zmíněnými elektrostaty a Koss MV1, které jsou těmto velmi podobné svým projevem, ovšem více zaměřené na domácí poslech - hezčím vzhledem kupříkladu. Přestože jsou PRO4AAAT opravdu velká, dle dobré tradice Koss jdou složit do velmi kompaktního tvaru, vhodného i pro občasné přenášení. Ze zvukařské tradice vychází i přívodní kroucený kabel o délce dvou metrů, mající zakončení jen v jedné mušli a jehož konektor se díky šroubování může snadno změnit z 6,3mm na 3,5mm jack.
 
Tak jako ve vlajkové lodi Koss MV1 i zde se stará o reprodukci zvuku dvojice mylarových membrán s titanovým pokovením (odtud ono „T" v názvu). Jejich frekvenční odezva je měřitelná mezi 10ti Hz a 25 000 Hz, pohon membrán v polootevřených mušlích mají na starosti cívky z bezkyslíkaté mědi a ferritové magnety. 250ti Ohmová impedance také odkazuje na profesionální sféru a jen výjimečné přenosné přehrávače budou mít dost sil k rozhýbání těchto Kossů. Ani citlivost 98dB není na sluchátkové poměry ničím jedinečná.
 
Pohodlné nošení a velmi účinné odrušení od okolního ruchu mají na starosti náušníky z firemního materiálu Pneumalite. Jedná se o jakousi variaci na gumu, dle specifikací má být téměř nezničitelná. Bohužel spolu s minimální propustností zvukových vln jde ruku v ruce také minimální přístup čerstvého vzduchu, takže během několika málo minut se kolem boltce a ve zvukovodu tvoří prostředí hodné dobře vytopené sauny. Trochu nesmyslné je i řešení hlavového mostu - respektive trochu nesmyslná je jeho maximální délka, která uživatelům s větší hlavou prostě nebude stačit. Respektive chybí cca centimetr, aby pohodlí bylo opravdu pohodlím a ne jen přijatelným komfortem..
 
Přestože cenová úroveň je vzhledem k odváděným výkonům adekvátní, výrobní provedení by hlavně kvůli lepšímu osobnímu pocitu nositele mohlo obsahovat o něco více kovových prvků a o něco méně plastu. Samotná kvalita ale výběrem materiálů nijak netrpí.
 
Většinu času Koss strávili připojeny na sluchátkový výstup zesilovače Marantz PM-KI Pearl či SACD přehrávače též z Pearl série. Ke zkoušce přispěly jako zdroj signálu též mobilní telefon Samsung S5230 Star, mobilní přehrávač Cowon S9 a počítač IBM R50e. Veškeré testování proběhlo po cca 70ti hodinách rozehrávání, Koss za tu dobu svůj projev značně uvolnily, ovšem na své maximum se podle diskusí na fórech dostanou ne dříve než za 300 hodin provozu. Prvních 100 hodin je ovšem kritických.
 
Tak jako celá řada profesionálních sluchátek Koss si i PRO4AAAT uchovávají nepřikrášlenou frekvenční vyrovnanost, zaměření na detail a suchou věcnost reprodukce. Při prvním poslechu se může zdát, že zvuk je v oblasti středů poněkud upozaděný, po krátkém čase a přivyknutí na charakter těchto sluchátek se dostaví pocit správnosti. Běžná sluchátka bývají totiž na okrajích pásem spíše trochu „přitlačena", aby zněla atraktivněji, ne tak PRO4AAAT.
 
Album Bratří Ebenů „Já na tom dělám" a jeho titulní písnička odhalí přesný, živý zvuk Kossů, přenášející uspokojivé množství detailu i atmosféry, avšak bez vřelosti - čistě, analyticky. Hlas Marka Ebena je jasný, pevný a dobře ohraničený, jeho reprodukce jde až k drobným nádechům, celkově zvuk ale působí jako kompaktní hmota, ne zcela úplně vzdušná, o to však přímější a údernější.
 
Zvukařský uzel jménem v podobě černého alba Metallicy dokázala PRO4AAT přenést dynamicky, opravdu metalově úderně, místy ovšem s přesahem do opravdu agresivního podání - ovšem tak je samotné album smícháno a nedá se to tak považovat za chybu, ačkoliv sluchátková extraliga typu Sennheiser HD800 nebo beyerdynamic T1 zvládne i tyto skladby vybalancovat na přesně té správné hraně agresivity a ostrosti, která neubližuje, ale pouze zvyšuje tep. I přesto Kossy udrží v nahrávce dostatečný přehled a kontrolují ony nahrávku, nikoliv opačně.
 
„Continuo" Avishai Cohena, konkrétně jeho titulní track, prověří výborně kvalitu podání basových frekvencí v podání PRO4AAAT. Subjektivně jdou tato sluchátka dosti hluboko, v nejspodnějších pásmech pod cca 40 Hz ovšem již maličko ztrácí na své údernosti. Přesto v jakékoliv situaci reprodukuje Cohenův kontrabas pevně a ačkoliv o něco méně barevně, tak působivě, čistě a přirozeně.
 
Palestrinova mše „Tu es Petrus", nahraná cambridgeským King´s College Choir v prostorném kostele pro label Decca, nemá ten pocit správný vzdušnosti a ambience obrovského otevřeného prostoru, ovšem ten se v plné síle objevuje - míněno ve sluchátkovém království - pouze u králů oboru, hlavně Sennheiser HD800. „Kyrie" z úvodní „Tu es Petrus" přesto zní „velkým" způsobem, je dobře čitelné, jednotlivé vrstvy hlasů se neslévají, jejich zpěvu je rozumět a snad jen dojem z chrámového pedálu není příliš přítomný, neboť prostě rezonanci těch obrovských prostor žádná sluchátka neumí zpracovat, tu je třeba vnímat celým tělem.
 
„Higher Ground" z alba „Free" Marcuse Millera začíná rytmickou a nabroušenou baskytarou hlavního protagonisty, která je celou dobu jasně v popředí. Její bručení přenášejí Kossy bez zaváhání, přesně a čistě, ostatní lehce upozaděné nástroje však tvoří spíše kompaktní zvukový celek - je cítit hranice mezi jednotlivými instrumenty, přesto nedisponují úplně dokonalou vzdušností. Naopak vynikajícně precizní je dynamika a timing - PRO4AAAT dokáží strhnout přesně tak, jak k tomu Miller svou hrou vybízí.
 
Precizní a nepřibarvená údernost Koss PRO4AAAT ovšem na druhou stranu také snadno odhalí špatné nahrávky - třeba jedna z posledních nahrávek britských Muse „Resistance" z roku 2009 má svoje nepochybné zvukařské mouchy. Třeba jeden z hlavních singlů „Uprising" jako kdyby znělo zpod deky - PRO4AAAT samozřejmě přenesou právě onen poměrně nudný zvukový slepenec tak jak je na nahrávce, pro méně znalého posluchače se ale může zdát, že díky nepřítomnosti umělých barev v reprodukci hrají sluchátka nudně a šedivě. Kdepak - hrají tak, jak je nahrána hudba.
 
Koss PRO4AAAT nejsou sluchátka pro každého - jsou pro ty, kteří pasou po možnosti zkoumat zvuk, slyšet sušší, klidnější a „skutečně skutečný" zvuk své nahrávky. Jsou také pro ty, kteří jsou ochotni za dobrou cenu oželet trochu plastovější vzhled, prostě pro posluchače, preferující „zvukařský styl". PRO4AAA jsou totiž skvělými zvukovými dělníky a pokud se v jejich správném a nezkresleném pohledu na hudbu najdete, budete mít - i díky institutu doživotní záruky - až do smrti spolehlivé, svou vlastní cestou zábavné a neunavující společníky.
 
KLADY
 • + dynamika projevu
 • + pevný, „monitorově" kompaktní zvuk
 • + frekvenční vyrovnanost
 • + výborná izolace od okolního hluku
 
ZÁPORY
 • - spíš pro osobní pocit kvality by mohlo být v konstrukci více kovových částí
 • - hlavový most je pro majitele větší lebky příliš krátký
 • - menší údernost, daň za přesnost zvuku
 • - neprodyšné náušníky po deseti minutách vytváří v uších mikroklima deštného pralesa v parném létě

 

© 2015 - Hi-Fi Voice
 • Nevíte si rady s výběrem?
 • Nevíte co, kde a jak?
 • Nemáte jasno v tom, či onom?

Pak využijte naší služby "šijeme sestavy na míru" !!

Upřesněte nám své představy a vize, případně finanční limity a my vám navrhneme hned několik variant sestav k posouzení, které budou přesně kopírovat vaše nároky a představy a usnadní vám tak další krok ve výběru.
Vždy existuje několik různých kvalitativních variant a tak si můžete za jedny peníze pořídit pouze průměrnou kvalitu, nebo vám za tytéž peníze můžeme navrhnout hned několik, i výrazně lepších, řešení.

Budete-li chtít, poradíme, posloužíme, zabalíme - prostě "Ušijeme Vám sestavu na míru" :-)
Už to děláme od roku 1999 - tak víme jak na to :-)


Hi-Fi na splátky

Doprava ZDARMA

Doprava zdarma

Váš košík

Košík je prázdný

Bonusy ZDARMA / SE SLEVOU
Napište nám

... nebo na email: hifimarket (zavináč) hifimarket.cz

Novinky v Hi-Fi marketu

 •  Sledujte Novinky, Zprávy & Tipy na našem Facebooku!

Sledujte naše Novinky na Facebooku

Přihlášení zákazníka

Newsletter - odběr novinek

Doprava na Slovensko