Hi-Fi poradna

Položit otázku


1.
15. 2. 2017 22:32
Miloslav se ptá:
Dobrý den, uvažuji o koupi nových repro JAMO S 628 prosím o radu zda k nim koupit AVR Onkyo TX NR 656 nebo stačí Onkyo TX NR 555. Předem děkuji o radu. M.
1.
16. 2. 2017 13:39
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... oba modely mají stejné D/A převodníky a stejné koncové stupně zesilovače, jen s rozdílným výkonem. Další rozdíl mezi oběma modely je jý jen ve výbavě. K repro JAMO S 628 Vám tak bude plně stačit receiver ONKYO TX-NR555.

2.
14. 2. 2017 21:48
pepa se ptá:
dobry vecer, muzu nejak zvukove propojit onkyo tx-8130 a set-top-box motorola vip 1003 dekuji
1.
15. 2. 2017 00:43
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... ano můžete a to digitálně. Na zadním panelu Vašeho STB Motorola je jeden cinch výstup což je koaxiální digitální výstup (v návodu se sice uvádí SPDIF což je optika, ale ta má zcela jiný konektor, takovou kostičku). Ať tak nebo tak, receiver ONKYO TX-8130 umožňuje připojení jak digitálního koaxu (BANDRIDGE BSAL4802 Premium), tak i optiky (BANDRIDGE BSAL5601 Premium). Koax tedy zapojíte do onoho cinch výstupu v STB a v Onkyu zase do koaxiálního vstupu na zadní straně receiveru a je to :-)

3.
14. 2. 2017 07:46
Juraj se ptá:
Dobry den,
rad by som si preveril ci CD prehravac YAMAHA CD-N301 umoznuje prehravat FLAC,mp3 subory priamo cez USB port z Flash disku. Dakujem.
1.
15. 2. 2017 00:57
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... bohužel ne. USB terminál za zadní straně přístroje slouží pouze k napájení WiFi adaptéru YWA-10.
Nicméně, můžete si uložit své audiosoubory (MP3, WMA, AAC, WAV, FLAC) na disk PC/NTB a pak si na ně po internetu sáhnout a přehrát je díky síťovým funkcím CD přehrávače. Nebo máte-li NAS server, či třeba externí HDD připojený k routeru tak taky. Vše lze skvěle ovládat apkou v mobilu což je vysoce komfortní a přehledné.

4.
13. 2. 2017 00:27
Zdenek se ptá:
Dobrý den,
chci u Vás koupit tyto stojany: http://www.hifimarket.cz/norstone-stylum-2-black-p1399
Mám bedny Dynavoice Definition DM-6.
Není mi jasný,jestli repráky jsou jen položený na horní základně bez pevného spojení aby nerezonovaly...
1.
13. 2. 2017 10:13
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... regálovky můžete na stojan klidně jen položit. Pokud se vysloveně nejedná o lehounké papírové bedýnky, které by sfoukl průvan tak se rezonancí bát nijak nemusíte. Nicméně, horní deska stojanu má předvrtané čtyři otvory do kterých můžete našroubovat hroty a na ně pak postavit repro. Druhou možností je skrz tyto otvory repro ke stojanu nafest přišroubovat což ve spojení s vysypáním stojanu pískem nebo broky učiní z regálovek pořádně těžké bedny. Toto řešení používají občas majitelé drahých beden, má to ale nevýhodu, že musíte do beden vrtat ...

5.
12. 2. 2017 15:10
David se ptá:
Dobry den, uvazuji o Onkyo TX-20D. Libi se mi jeho vybavenost a dle Vaseho nazoru je zvukove vyborny. Zajimaji me krome hifi zvuku take sitove funkce. Zajimalo by me, zda umi Onkyo TX-20D funkci zrcadleni mobilu do TV (neco na zpusob funkce Miracast) nebo aspon moznost prehravat i videa z Android telefonu na TV. V popisu je uvedene, ze umi funkci ChromeCast, takze by to melo zvladat zobrazovat obsah telefonu na TV a tim padem take poustet videa atd. Funkce Miracast (zobrazeni obsahu Android telefonu na TV a tim padem take pousteni filmu z telefonu na TV) neni u meho zarizeni (cinska krabicka s Androidem do TV) spolehliva a neumi obraz prehravat plynule, tedy se neda na videa pouzit. Proto by me zajimalo, zda tuto Funkci Onkyo TX-20D umi. Dale jste chvalil propracovanou aplikaci pro TX-20D. Jedna se o univerzalni aplikaci Onkyo Controller, ktera je v Google Play nebo je jeste nejaka jina primo pro model TX-20D? Moc dekuji za odpoved.
1.
13. 2. 2017 15:44
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... Chromecast implementovaný v receiveru ONKYO TX-L20D podporuje pouze audio, tedy žádné video ani zrcadlení mobilu na TV. Současné AV receivery umí streamovat pouze audio, nikoli video. Výjimku tvoří stereo receiver s vestavěným BD přehrávačem HARMAN KARDON BDS 280s, který umí streamovat i video.
Co se týče apky pro ONKYO TX-L20D, tak je to apka Onkyo Controller. Je funkční pro všechny nové modely Onkyo.

6.
12. 2. 2017 13:53
Martin se ptá:
Dobrý den,
můžete mi prosím poradit?

1. Lze na CD přehrávači ONKYO C-7070 přes USB port, připojit HDD externí disk s kapacitou 500 GB a přehrávat na něm mp3? Nebo lze připojit jen flash disk. A jaký je rozdíl oproti modelu ONKYO C-7030, kromě toho že nemá USB.

2. Který integrovaný zesilovač je podle Vašeho odborného hlediska vhodnější a lepší na přehrávání pouze a jen hard & heavy muziky? ONKYO A-9050 nebo DENON PMA-720AE? (Popřípadě spíše něco od Pioneer, Yamaha).

Mockrát děkuji za ochotu a odpovědi!
1.
13. 2. 2017 15:25
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... výrobce nikde neupřesňuje velikost připojeného flash disku nebo externího HDD ani počet souborů na disku. Disk musí být naformátovaný na FAT16 nebo FAT32, to je tak jediné co výrobce upřesňuje. Samozřejmě také uvádí, že negarantuje plnou kompatibilitu se všemi flash nebo HDD disky. Moje zkušenost je taková, že pokud máte externí HDD s vlastním napájením, tak je vše v poho. Ovšem u 2,5" HDD bývá podpora tak do 320GB maximálně a to proto, že USB napájení obvykle větší HDD prostě neuživí.
Na styly hard&heavy je ONKYO A-9050 vynikající volbou, pokud chcete levnější cestu tak i DENON PMA-720AE je výborný. Yamahu bych nevolil a Pioneer není, dle mého soudu, úplně ideální.

7.
12. 2. 2017 12:23
Václav Partík se ptá:
Dobrý den, prosím o informaci mám reproduktory Quadral Rhodium 90 a chtě bych avr Denon x4000 nebo Yamaha RX-A750 který z těchto dvou byste mi doporučil.
Děkuji Partík
1.
13. 2. 2017 10:18
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... oba modely AV receiverů se již nevyrábí, takže hodláte někde zakoupit nějaký bazarový či výprodejový kousek. Možná by jste se tedy měl na doporučení obrátit tam, kde hodláte nakoupit ...
Nicméně, kdybych měl volit tu či onu značku, osobně bych se přiklonil k Denonu.

8.
12. 2. 2017 10:22
Tomas se ptá:
Dobrý den. Sešly se mi doma tři stereopřístroje, které mají výstup na subwoofer. To mne konečně nakoplo se tímto zabývat. Je mi jasné, že sub doplňuje poslech frekvencemi, které už neumí regálovky vyzářit. (ovšem ty frekvence musí být přítomny už na nahrávce, že??)
Zaujala mne především věta v článku, že úkolem subwooferu je NAPLNIT prostor hudbou.
Myslíte, že budu se subem spokojenější posluchač? Má smysl k zesilovači např. za 6000 Kč kupovat sub za 12000 Kč? Děkuji
1.
13. 2. 2017 15:06
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... subwoofer je samostatný přístroj se svým vlastním zesilovačem a je tak zcela nezávislý na kvalitě nebo výkonu stereo zesilovače. Cenu subwooferu lepší vztahovat k ceně beden, než k zesilovači. Takže máte-li například regálovky za 10tis, plně bude dostačovat subwoofer v ceně do 10tis. Jistou výhodou je subwoofer stejné značky jako repro, ale není to nijak nutné. Pokud zvolíte dobrý subwoofer s kvalitní a rychlou odezvou aby dobře hrál ve stereu, pak je jedno jaké značky jsou Vaše stávající repro.

9.
11. 2. 2017 18:25
Jan se ptá:
Dobrý den. 1
1.Zmínil jste tady v jedné odpovědi použití DYNAVOX mini DAC. Používám settopbox na JAZZ radio a DDUR a využívám audiovýstupy CINCH k propojení do zesilovače. Znamená to, že bych zakoupením DAC obešel obvody v settopboxu a přiblížil se výrazně ke kvalitě CD?
2. Bydlím v paneláku a pomalu začínám pochybovat, že je v takových podmínkách dosáhnout nadšení z pěkného zvuku. Ale-postavil jsem si regálovky sám, zdánlivě hrají dobře. Do jaké kategorie proti profesionálním,byste zařadil amatérská repra, jejichž pořizovací cena nepřesáhla 4000 Kč ? Opravdu by mi bedny v ceně 15- 20000 Kč vyrazily dech? Děkuji.
1.
13. 2. 2017 14:59
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... digitálně analogový převodník DYNAVOX mini DAC je základní model převodníku používající rozlišení 24-bitů a pracovní vzorkovací frekvenci 192 kHz, což jsou klasické běžné hodnoty základních CD přehrávačů. Příchozí digitální signál je tedy zpracován na stejné úrovni jako klasické CD.
I já jsem bydlel v paneláku a i tam lze dosáhnout kvalitní reprodukce. Vše je samozřejmě odvislé od Vašich možností, poslechového prostoru a Vašich nároků. Jsou-li obavy z rušení okolí (sousedi, rodina apod) pak je optimálním řešením pořízení kvalitních sluchátek, které ve spojení s kvalitním převodníkem a zdrojem i za relativně málo peněž může směle konkurovat i mnohonásobně dražší sestavě beden, zesilovače a zdroje. Pokud jde o stavbu beden - nejsem příznivcem takovýchto kutilských počinů. Postavit reprosoustavu je děsná věda. Vůbec nejde o to stlouct dokupy pár prken a nacpat tam nějaké "našlapané" repro z auta a pak mít za to, že mám "perfektní" repra. Ano, někomu takovéto ozvučení může vyhovovat, ale to je člověk, který si nikdy hifi nepořídí a ani ho neuznává. Pouze pravý nadšenec do stavby beden dokáže postavit kvalitní ozvučnici, správně ji přepažit, zatlumit, vyztužit a osadit odpovídajícími měniči, výhybkou, terminály a bassreflexem a ještě to akusticky celé sladit. V takovém případě se ale vstupní investice rovná pořizovací ceně kvalitních sériově vyráběných beden. Osobně bych si troufnul říci, že jestli Vaše vstupní investice do výroby beden byly 4tis, tak sériově vyráběné repro MAGNAT Supreme 202 nebo HECO Victa Prime 302 budou hrát lépe. Tím nechci snižovat Vaše nadšení nebo lámat Vaše přesvědčení, je to jen můj názor vycházející z mých drobných postřehů a zkušeností.

10.
11. 2. 2017 18:08
Václav se ptá:
Dobrý den, mám hifi sestavu z 90tých let, tehdy slušná střední třída (Sony TA F519R, CDP 597). Vadí mi však, že nemohu přehrávat MP3, FLAC a vůbec digitální formáty. Co s tím? Koupit vše nové včetně zesilovače? Co je nyní důležité nebo šikovné mít? Stream? Univerzálnost? Vše v jednom?
1.
13. 2. 2017 11:38
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... jste-li spokojen se svým zesilovačem a nechcete jej obměňovat a přesto chcete přehrávat CD a k tomu i digitální audio formáty plus třeba i internetová rádia, pak je nejlepší a nejjednodušší cestou pořízení CD přehrávače se síťovými funkcemi - YAMAHA CD-N301 nebo ONKYO C-N7050, které ke svému zesilovači snadno připojíte klasickým cinch kabelem. Oba modely disponují kvalitními D/A převodníky. Onkyo má ale převodníky přeci jen o něco kvalitnější (PCM1795 Burr-Brown 192 kHz/32-bit) s proprietárním VLSC jež eliminuje vysokofrekvenční rušení pro jasnější zvuk. Onkyo také disponuje USB vstupem pro připojení flashdisku s kapacitou až do 64GB. Takovýmto CD snadno, elegantně a opravdu kvalitně upgradujete své stávající Hi-Fi do vysoce moderní úrovně.

11.
11. 2. 2017 14:06
Hrbáč se ptá:
Asi si budete myslet, že jsem tzv. sto let za opicema, ale nevím kde jinde se zeptat, tak snad se povznesete a poradíte. Mám starý receiver Philips FR 752 a nevím jaký subwoofer k tomuto pořídit, pět reprobeden k tomuto mám již od jeho zakoupení, před deseti lety +, ale ten subwoofer jsem nějak nedořešil... děkuji, Hrbáč
1.
13. 2. 2017 11:59
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... když se dívám na zadní panel Vašeho AV receiveru tak je tam výstup předzesilovače "Rear" což je pro koncový zesilovač určený pro zadní repro. Upřímně si teď ale nejsem jist, zda-li Philips do tohoto výstupu pouští plné frekvenční pásmo, nebo jen efekty. Mělo by to být uvedeno v návodu, takže jukněte. Pokud tam pouští celé pásmo, tzn.i basy tak na něj můžete připojit jaký-koli aktivní subwoofer. Pokud ne, pak by jste mohl použít stejný subwoofer, ale nezapojil by jste ho na linkový výstup, ale na reprosvorky předních repro (viz.návod daného subwooferu - např.zde strana 49).

12.
11. 2. 2017 09:20
Pepa se ptá:
Zdravím,
existuje stolní přehrávač médií s možností programovatelného nahrávání internetových rádií?
1.
13. 2. 2017 12:08
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... tak to o žádném nevím :-( Lze pro tento účel použít nějaký přístroj v němž je nainstalováno Kodi, které nahrávat umí, ale zda má i nějaký doplněk pro nahrávání internetových rádií fakt netuším. ideálním přístrojem tak je notebook, do které si stáhnete nějaký program pro nahrávání internetových rádií a je to.  této věci Vám pomůže článek "Jak nahrávat hudbu z internetových rádií?". Nahraný soubor pak přenesete na flashku/HDD a přehrajete kdekoli, nebo přes domácí síť přímo z notebooku.

13.
10. 2. 2017 21:25
Milan se ptá:
Dobrý den, zajímal by mě Váš názor. Poslouchám sestavu HK 970, HD 970 a repro sloupy Wharfedale EVO II - 30. Nově jsem toto doplnil o přehrávač Pioneer BDP LX 58. Uvažuji o náhradě dílů Harman Kardon zesilovačem Pioneer A 50 DA. Domníváte se, že si zvukově zřetelněji polepším? Jako zdroj hudby mám zejména CD, DVD, FLAC. Děkuji a přeji vše dobré.
1.
13. 2. 2017 12:12
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... kvalitativní posun zde bezesporu je, ovšem nejspíše nebude tak zřetelný jak očekáváte. Vliv zesilovače na kvalitu celkové reprodukce je někde na úrovni 20-25% což je maximum o jaké se může reprodukce vylepšit. Hlavní díl zlepšení bude v detailech, lokalizaci, přesnosti a v pocitové části poslechu.

14.
10. 2. 2017 19:42
Tereza se ptá:
Dobrý den,
prosím o radu, mám televizi, kterou používám jako monitor ke svému notebooku. Notebook je k televizi připojen přes HDMI. Potřebuji nějakým způsobem vypnout reproduktor v televizi a přesměrovat zvuk do reproduktorů s cinchema. Je to možné? Televize je Philips 220TW9FB/00. Televize má výstupy EXT2 a EXT3, vždy cinch L/R a video. Můžu reproduktory zapojit rovnou do televize nebo musí být připojený s NTB? Notebook má pouze Jack 3,5 mm.
Díky moc za odpověď

Tereza
1.
13. 2. 2017 14:02
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... zmiňujete, že máte repro s cinchema, tzn.že jsou to asi nějaké aktivní PC repro. Proto budou mít stereofonní cinch vstup. Vaše TV má analogový audio výstup ve formě stereo cinch (Ext 2) kde připojíte cinch kabel a zapojíte jej do repro. V menu TV pak nastavíte, že máte připojené externí audio zařízení (repro) a TV by měla automaticky vypnout své vlastní repro a audio posílat rovnou do cinch výstupu. Zvuk z NTB by pak šel přes HDMI to TV a odtud po cinch kabelu do repro. A je to :-)

Pokud vyplníte svůj email, pošleme Vám info, že byl Váš dotaz již zodpovězen.

Podáním dotazu souhlasíte se zařazením pro odběr našeho newsletteru. Odhlásit se můžete v kterém-koli newsletteru.

Doprava ZDARMA

Doprava zdarma

Váš košík

Košík je prázdný

Napište nám

... nebo na email: hifimarket (zavináč) hifimarket.cz

Novinky v Hi-Fi marketu

  •  Sledujte Novinky, Zprávy & Tipy na našem Facebooku!

Sledujte naše Novinky na Facebooku

Přihlášení zákazníka

Newsletter - odběr novinek

Doprava na Slovensko