Hi-Fi poradna

Položit otázku


1.
19. 11. 2017 20:31
Krais se ptá:
Dobrý deň

Ďakujem Vám velmi pekne za rozsiahlu odpoveď. Takže vyhráva HARMAN KARDON HD COM 1515S. Ešte by ma ale zaujímalo či by sa oplatilo priplatiť za vyšší model HD COM 1619S.
Ohladne receivera by mi bluetooth ani nechýbal pri AVR 151, ale neviem ako veľmi je užitočná funkcia automatickej kalibrácie pomocou mikrofonu v porovnaní manuálneho nastavenia. Vie to nastaviť laik aj manuálne na takú úroveň/kvalitu ako pri automatickej verzii? Je tam ešte iný rozdiel pri receiveru 151s a 161s?
Ohladne reproduktorov HKTS 5 a HKTS 9 je rozdiel len silnejší subwoofer? Stačí 60W subwoofer na bežné počúvanie hudby a pozeranie filmov? Zvládalo by aj občasné hlasnejší posulch? Revať to asi nikdy nebude ale aby to zase nebolo príliš na hrane.

Išlo by mi hlavne o celkovú kvalitu zvuku, a aby to nebolo príliš slabé. Je daný príplatok za vyšší model úmerná aj o citelne lepší zvuk? Je tam rozdiel aj v kvalite zvuku, alebo sa jedná len o silu?
Ospravedlňujem sa na moje laické otázky, a dopredu ďakujem za Vašu odpovedˇ.
1.
20. 11. 2017 16:12
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... automatická kalibrace je velmi užitečná a praktická věc, jde se ale bez ní obejít. Každý AV receiver má ruční nastavení, ty vyšší modely pak k tomu i automatickou. Nejvíce ji využijete, pokud máte 5.1 repro atypicky rozmístěné (v různých výškách i vzdálenostech) a máte-li členitý, nebo otevřený poslechový prostor. V takovém případě je automatická kalibrace velmi účinná. Samozřejmě, že to jde nastavit i ručně, ale ne každé ucho je natolik citlivé aby dosáhlo srovnatelných výsledků jako mikrofon a ne každý si na to troufá. U automatické kalibrace jen připojíte mikrofon a spustíte funkci a je to :-) Pohodička :-) Pokud je to pro Vás cenově únosné, je lepší zvolit vyšší model HARMAN KARDON AVR 161S
Set HARMAN KARDON HKTS 5 je základní set, je dobrý ale díky slabšímu subwooferu ne až tak výkonný. Připbežné hlasitosti hraje set dobře, ale při vyšší už trochu ztrácí dech a při nízké hlasitosti (např.v noci) zase ztrácí basy a dynamiku. Pokud jej srovnáte s s vyššími repro HKTS 9, tak i když je rozdíl jen v subwooferu, tak zvuk je nesrovnatelně lepší. A pokud si sečtete cenu za vyšší model AV receiveru AVR 161S a beden HKTS 9 dostanete se k ceně 22,5tis. Můžeme to však celé nabídnout jako ucelený set HD COM 1619S s výhodnější cenou 18,9tis.

2.
19. 11. 2017 19:41
Ladislav Kozík se ptá:
Dobrý den,
Chci se zeptat jestli je rozdíl jen ve výkonu, nebo i poslechu (myšleno jinou skladbou zvuku, třeba dáno ozvučnicemi apod.) mezi řadou zn. Jamo 426 a Jamo 526, která ted moc na trhu není k mání.
Děkuji za Váš názor.
1.
20. 11. 2017 14:52
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... pokud pomineme to, že set JAMO S 526 HCS se již přes rok nevyrábí a samotné sloupové repro JAMO S 526 nejsou samostatně v nabídce již skoro 3 roky, tak ano, repro S 526 jsou konstrukčně i muzikálně lepší, než S 426. Když je ale srovnáte se stejně drahými repro MAGNAT Supreme 802 (porovnejte si parametry) tak uvidíte jak propastný rozdíl může i v této cenové relaci být. A Jamo z tohoto srovnání určitě nevychází jako vítěz ...

3.
19. 11. 2017 19:33
josef se ptá:
dobry den,chci se zeptat,mam zesilovac 8ohm,chci pripojit repro ktere ma uvedeny rozsah 4 - 8 ohm,muzu to pripojit ?dekuji.konkretne jde o vyhlidnute bedny heco aurora 300,posloucham tvrdsi hudbu,myslite ze jsou vhodne,dekuji
1.
20. 11. 2017 14:39
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... bedny HECO Aurora 300 (skladem) jsou díky svým parametrům a konstrukci pro styly hard&heavy výtečnou volbou. Ohmové zatížení 4-8 ohmů znamená, že repro umí pracovat se zesilovači v ohmovém zatížení 4, 6 i 8 ohmů, takže je můžete směle a bez obav připojit k jakému-koli zesilovači. 

iNFOZdarma od nás, kromě dopravy a Slevového 500,-Kč kupónu na příští nákup, máte i reprokabely, plus si můžete navolit další Bonus zdarma / se slevouA pokud by jste si chtěl pořídit některý z hotových, plně osazených reprokabelů v klasické či Bi-Wiring konstrukci, tak Vám poskytneme na jejich pořízení slevu 500,-Kč.

4.
19. 11. 2017 18:18
Teo se ptá:
Dobry den,
chcem sa spytat aky je rozdiel medzi Onkyo TX-L20 a TX-L50 po zvukovej stranke. Okrem hudby chcem mat napojene aj TV a z toho dovodu rozmyslam nad centralnym reproduktorom ale nebudem pouzivat 5.1. Oplati kombinacia stereo + central alebo mam ostat pri stereu. Planujem pripojit reproduktory Magnat Shadow 203. Dakujem pekne za radu.
1.
20. 11. 2017 14:33
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... zvukový rozdíl je minimální, ve prospěch stereofonního modelu ONKYO TX-L20. Konstrukčně i výbavou je skoro stejný jako jeho vícekanálová verze, které chybí DAB tuner a reprosvorky má jen pérové, což je právě onen moment, který se krapánek projevuje na kvalitě přednesu. Pro běžný poslech to ale nemá žádný zásadní význam. Kdybych volil ve Vaší kůži já, asi bych volil stereo. Při volbě dobrých beden (a bedny MAGNAT Shadow 203 dobré jsou) jsou i ve stereu dialogy velmi dobře slyšet, takže pokud neuvažujete o kompletním 5.1 ozvučení (třeba výhledově), pak by plně stačilo klasické stereo. 

iNFOZdarma od nás, kromě dopravy a Slevového 500,-Kč kupónu na příští nákup, máte i reprokabely a k receiveru HDMI kabel na propojení receiveru s TV, plus si můžete navolit další Bonus zdarma / se slevou.

5.
19. 11. 2017 14:58
Martin se ptá:
Dobrý den,
mohu poprosit o názor na sestavu JBL Arena 180? Někde jsem se dočetl, že není uplně vhodné na každý typ hudby. Že je spíše pro milovníky rocku. Že je celkové podání zvuku příliš agreivní?? Na základě parametrů mi to nepřijde... děkuji

A co se týče sad repro jen z regálových repro. Dá se to srovnat se sloupovými? Nebo je sloupové lepší vzhledem k většímu počtu repro? Díky
1.
20. 11. 2017 14:15
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... nevím kdo hodnotí JBL Arena jako “agresivní”, ale co vím tak JBL Arena se vydala lehce nečekanou, ale rozhodně ne špatnou cestou. U řady Arena výrobce zklidnil a zjemnil jejich zvukový projev, který tak sází na studiovou autentičnost a civilnost, místo efektního objemu a tlaku, k tomu nabízí rozumnou vyváženost s lehounkým basovým naladěním a svou čistotou dává možnost „doladit" zvukový charakter pomocí komponentů v řetězci. Pravdou je, že studiová účelnost návrhu fyzického i zvukového se nemusí líbit každému, každopádně bedny Arena jsou velmi slušné, civilizované reprosoustavy s více než férovou hodnotou. Sestavu JBL Arena 180 set 5.1 proto mohu soudit jako výtečnou, muzikálně i filmově výborně naladěnou.
Regálové bedny, oproti většině sloupovým, nabízí více detailů, čistoty a celkově jsou živější. Na druhou stranu nedosahují takových výkonů, zdaleka nemají takový bas ani dynamiku jako sloupy a nezvládnou ozvučit vetší poslechové prostory tak dobře, jako sloupy. Pokud ovšem regálovky doplníte o aktivní subwoofer, tak se rázem přehoupnete přes sloupové bedny a celkový projev, zejména co se týče basů a dynamiky, bude rázem lepší než u srovnatelných sloupových beden. Ve výše uvedené sestavě subwoofer již obsažen je, takže úvahy o regálovém provedení pro Vás ztrácí význam. Samotné sloupy, díky svému charakteru, budou hrát lépe než regálovky a když zapojíte subwoofer tak není co řešit, vše bude perfektní :-) 

iNFOZdarma od nás, kromě dopravy a Slevového 500,-Kč kupónu na příští nákup, máte i reprokabely - 2x2m reprokabelu pro sloupové repro, k centru 2m a k zadním repro 10m s tím, že pokud budete chtít více metrů, dokoupíte si jen požadovaný zbytek a doplatíte pouze rozdíl v ceně. K subwooferu pak dostanete SW kabel na propojení SW a AV receiveru, plus si můžete navolit další Bonus zdarma / se slevou.

6.
19. 11. 2017 13:20
Dany se ptá:
Dobrý den,

děkuji za odpověď.
O repru Yamaha tedy nebudu vůbec uvažovat. Také jsem přehodnotil výši investice do částky cca 25-30.000 Kč. Zaujal mě set Heco Victa Prime 302 5.1 .Nebo se najde vhodnější kandidát k AV Yamaha rx-v 583? Má smysl vyšší investice oproti doporučené sestavě Magnat Supreme 202 - 5.1?

Děkuji.
1.
20. 11. 2017 12:54
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... regálová sestava HECO Victa Prime 302 set 5.1 je výbornou volbou. Samotné přední regálovky Victa Prime 302 patří ve své ceně k tomu nejlepšímu co jde nabídnout. Doplněné o aktivní subwoofer zahrají stejně velké stereo (ne-li lepší) jako sloupy za 20tis. Se svou volbou můžete být maximálně spokojen! Nic moc lepšího v dané ceně a konfiguraci nabídnout nejde ... 

iNFOZdarma od nás, kromě dopravy a Slevového 500,-Kč kupónu na příští nákup, máte i reprokabely - 2x2m reprokabelu pro přední repro, k centru 2m a k zadním repro 10m s tím, že pokud budete chtít více metrů, dokoupíte si jen požadovaný zbytek a doplatíte pouze rozdíl v ceně. K subwooferu pak dostanete SW kabel na propojení SW a AV receiveru, plus si můžete navolit další Bonus zdarma / se slevou.

7.
18. 11. 2017 22:46
Štěpán se ptá:
Dobrý den,
chci si koupit receiver Yamaha RX-V481D a ještě vybírám vhodné reproduktory. Ale jelikož tomu nerozumím prosím o radu s jakou impedancí můžu připojit reproduktory k tomuto receiveru? Musí mít 8 ohmu nebo je to jedno? Doma mám sestavu která má 6ohmu lze ji taky použít?
1.
20. 11. 2017 12:41
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... AV receiver YAMAHA RX-V481 DAB vyžaduje repro s minimální ohmovou žátěží 6 ohmů, takže můžete použít 6-ti a 8-mi ohmové repro a stejně tak repro s udávaným rozsahem 4-8 ohmů. Zároveň by ale repro neměly mít menší výkon, než je maximální výkon receiveru, jinak hrozí poškození beden a v horším případě i koncových stupňů receiveru. V tomto případě by repro tedy měly mít maximální výkon alespoň oněch 115W. Pokud máte doma doma 6-ti ohmové repro a jste s jejich kvalitou spokojen, tak je můžete použít. 

iNFOZdarma od nás, kromě dopravy a Slevového 500,-Kč kupónu na příští nákup, máte i HDMI kabel na propojení AVR s TV, plus si můžete navolit další Bonus zdarma / se slevou.

8.
18. 11. 2017 11:52
Roland se ptá:
Dobrý deň, vlastním sieťový prehrávač Denon ceol N9, ktorý mám zapojený s originálnymi repro od denonu a používam ho na prehrávanie CD rock metal hudby, internet. radia a mám ho prepojený s TV a Xboxom. Len veľmi nie som spokojný s podaním repro denon a chcel by som kúpiť kvalitnejšie repro a to Heco aleva GT202 a tiež aj subwoofer buď od Heca alebo Sumico S.5; je to podľa Vás dobre rozhodnutie ? Dakujem
1.
20. 11. 2017 11:02
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... no to bych řek, že je to dobrá volbal!!! By mě zajímalo, co to bylo za rozumbradu, který Vám doporučil repro Denon ... :-))
Regálovky HECO Aleva GT 202 jsou nejen krásné, ale především hrají báječně což oceníte hlavně u stylů hard&heavy.
Jako ideální subwoofer se naskýtá některý z modelů Heco - Aleva GT Sub 322A, Aurora Sub 30A nebo třeba Music Style Sub 25A

iNFOZdarma od nás, kromě dopravy a Slevového 500,-Kč kupónu na příští nákup, máte i reprokabely a SW kabel na propojení subwooferu s receiverem, plus si můžete navolit další Bonus zdarma / se slevouA pokud by jste si chtěl pořídit některý z hotových, plně osazených reprokabelů v klasické či Bi-Wiring konstrukci, tak Vám poskytneme na jejich pořízení slevu 500,-Kč.

9.
17. 11. 2017 22:56
Martin se ptá:
Dobrý den. Prosím o doporučení reprobeden k AV YAMAHA RX-V483. Chci koupit sloupové reproduktory, zatím pouze stereo. Cena do cca 12000. Místnost 22 m2, poslech rádio, pop, folk, živé koncerty (BD). Dále se chci zeptat na rozdíl mezi Yamahou 483 a 481? Zvažuji ještě 481 DAB, ale je to předpokládám starší model. Děkuji
1.
20. 11. 2017 10:53
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... pár tipů na vhodné sloupové bedny pro Vás k posouzení máme : MAGNAT Tempus 55, JAMO S 626, TANNOY Eclipse Three ... nebo JBL Arena 170.
Ano, YAMAHA RX-V481 DAB je starší model, který nahrazuje právě Vámi zmíněný model RX-V483

iNFOZdarma od nás, kromě dopravy a Slevového 500,-Kč kupónu na příští nákup, máte i reprokabely a pokud si u nás pořídíte i AV receiver tak dostanete i HDMI kabel na propojení AVR a TV, plus si můžete navolit další Bonus zdarma / se slevou.

10.
16. 11. 2017 04:38
Milan se ptá:
Dobrý deň,
poprosím poradiť vhodné stĺpové, príp. regálové repro k NAD C 355 BEE. Ďakujem.
1.
16. 11. 2017 16:09
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... pár výborných tipů k posouzení pro Vás máme :

 

iNFOZdarma od nás, kromě dopravy a Slevového 500,-Kč kupónu na příští nákup, máte i reprokabely, plus si můžete navolit další Bonus zdarma / se slevouA pokud by jste si chtěl pořídit některý z hotových, plně osazených reprokabelů v klasické či Bi-Wiring konstrukci, tak Vám poskytneme na jejich pořízení slevu 500,-Kč.

11.
16. 11. 2017 00:54
Krais se ptá:
Dobrý deň
Chcem si kúpiť nejakú entry level zostavu av receiver + 5.1 repro set. Využíval by som to na filmy a hudbu. Rozloha izby 15m2, cenový limit je 500eur / 15 000 kč. Viem že z toho nevyjde nejaká extra zostava, ale chcel by som si vybrať čo najlepšiu kvalitu v danej cenovej kategorii. Momentálne rozmýšlam nad Harman/Kardon AVR 151 + HKTS5, Onkyo HT-S3800, Pioneer HTP-074. Ktorá by z tejto zostavy bola najlepšia, poprípade vyšla by nejaká iná zostava či kombinácia av receiver + repro kvalitatívne lepšie? Ako som čítal po nete o tychto, tak aj na Harman aj na Onkyo je dosť vela negatívnych recenzií ohladne krátkej životnosti, nefunkčných HDMI portoch atd. Som zmätený čo v danej cenovej relácii vybrať... Ďakujem za radu a odpoved
1.
16. 11. 2017 15:57
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... sestavy PIONEER HTP-074 a ONKYO HT-S3800 nabízí ve své výbavě pouze pasivní subwoofer, což je, podle mého, velká slabina. Pasivní subwoofer není nic jiného, než jakoby vyjmutý basák (třetí pásmo) ze sloupové bedny a vmontovaný do samostatné skříně (ozvučnice).
Set HARMAN KARDON HD COM 1515S má dvě velké výhody. Subwoofer v sestavě je aktivní a není vůbec špatný i když mý výkon jen 60W a druhou výhodou je to, že AV receiver má i síťové rozhraní, takže můžete přehrávat internetová rádia u hudbu z vlastní sítě, PC nebo USB. Třešinkou na dortu pak jsou masivní šroubovací terminály (Pioneer a Onkyo mají jen pérovky) a elegantní nadčasový design.
Pokud jde o poruchovost AV receiverů, tak všechny uvedené značky jsou na tom stejně. Vtip je v tom, že nejvíce se ozývají nespokojenci, ti co jsou spokojeni nemají potřebu svou spokojenost ventilovat a proto je na fórech vidět více negativ. My nemáme žádné zarážející zpětné negativní odezvy, takže v tomto ohledu nedokážu plně posoudit.
Jsou tu ale ještě dvě další možné sestavy - DENON Universe a PIONEER Experience, které taky stojí za zvážení.

12.
15. 11. 2017 21:52
josef se ptá:
zdravim,chtel bych se zeptat,mam cd marantz a zesilovac marantz rady 6006,propojeni koaxialem,chci soucasne pripojit s equalizerem technics sh-ge 70 pres sinche abych mohl prepinat mezi pripojenim pres sinche apres koaxialni propojeni,nekter starsi cd nehrajou nic moc,jestli je to vubec mozne a kam bych mel sinche zapojit do zesilovace.dekuji41
1.
16. 11. 2017 15:16
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... Vaše CD i zesilovač mají identický D/A převodník, takže je jedno zda-li máte propojení přes koax nebo cinch.
Ekvalizér připojíte na svorky Recorder a to na cinch Out signál vycházející ze zesilovače do ekvalizéru a pak z ekvalizéru do vstupu In. Tím by jste měl mít možnost jaký-koli vstupní signál (CD, tuner, streamer ...) prohnat ekvalizérem, pokud budete chtít. Přesný postup zapojení ale najdete v návodu ekvalizéru na straně 4.

13.
15. 11. 2017 16:10
Marcel se ptá:
Dobrý deň,

Chceli by sme Vás poprosiť o radu rozmýšlame nad ozvučením obývačky 7.5 * 3.5 m v paneláku .
Počúvame rockovú (aj metalovú) a stredno prúdovú hudbu. Budeme využívať CD a zaujala nás možnosť využívať aj internetové rádia a prehrávať aj iné formáty hudby napr. FLAC. Cenovú hranicu máme cca. 500 EUR. Zatiaľ uvažujeme o mini systémoch
ONKYO CS N765, DENON CEOL N9 - sú to staršie modely. Potom ONKYO CS N575D
tu neviem ako to bude s prehravaním formátov FLAC a potom je tu PIONEER HM76 (HM76D vidím málo v predaji) tu ma trochu odrádza tvar. Zaujala ma funkcia FIRE(FLARE) CONNECT ale celkom jej nerozumiem resp. vyšlo mi že na by další reproduktor v cene cca. 250 eur. Poprosil by som vás o zhodnotenie mojich úvah prípadne doporučenie inéhoho riešenia ... receiver CD reprobedne.

Ďakujem Marcel.

P.S. Ešte by som poprosil o Váš názor na posluch pred kúpou, pretože všade o tom čítam ale v okolí je málo možností.

Ďakujem
1.
16. 11. 2017 14:56
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... mikrosystém ONKYO CS-N765 je dobrý, ale pro daný účel nevhodný. Se svými 22W by na ozvučení Vašeho prostoru a pro daný hudební styl rozhodně nestačil.
65W model DENON RCD-N9 CEOL je na tom již lépe, ale v uvedené cena je bez repro a v zadaném rozpočtu už nezbývají prostředky na přikoupení vhodných repro.
Nejlepší volbou tak je systém PIONEER X-HM76D, který svým výkonem 50W je dostačující, má vše co požadujete a navíc je bohatě vybaven. Podle mého soudu je to za daných podmínek jednoznačně nejlepší možná volba. V úvahu by pak ještě připadal i systém YAMAHA MCR-N470.
Pokud jde možnost poslechu, tak v tomto ohledu Vám vyhovět nedokážeme. Poslechové studio jsme provozovali v letech 1994-1998 a od roku 1999 jsme čistě virtuální, bez veřejných poslechových prostor. Poslech samotný Vám ale stejně nic nedá. Maximálně uslyšíte jak to bude hrát v dané prodejně, ale ne jak to bude hrát u Vás doma. Pokud nevíte na co se při poslechu zaměřit, je to čistě akademická otázka ...

14.
14. 11. 2017 17:02
Dany se ptá:
Dobrý den,

prosím o radu jaké 5.0, nebo ještě lépe 5.1 repro (preferuji regálové) k modelu Yamaha RX V583. Ideálně by jsem rád zůstal u této značky. cena max 15-20.000 Kč.

Děkuji Dany
1.
15. 11. 2017 10:11
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... Yamaha žádné repro, které by stály za úvahu nenabízí. Jen s největším sebezapřením bych navrhnul set (určitě ale ne jako doporučení) ve složení dvoje regály YAMAHA NS-333 + centr NS-C444 + subwoofer NS-SW200. S cenou se však, i po naší slevě, vysoko přehoupnete přes okraj až k ceně 21.990,-.
Kdybych měl však doporučit nějaký set, tak v dané ceně nejlépe asi vychází sestava MAGNAT Supreme 202 set 5.0 doplněná o subwoofer MAGNAT Supreme Sub 202 v celkové ceně 14.200,-Kč
Další vhodné tipy pak jsou satelitní repro HARMAN KARDON HKTS 16, MAGNAT Cinemotion 510 a JBL CINEMA 610.

15.
14. 11. 2017 10:46
Martin se ptá:
Dobry den,
asi jsem se rozhodl pro sadu repro TEMPUS 77 od Magnat. Na doporuceni. A skutecne, jejich parametry, kde predevsim citlivost a kmitoctovy rozsah, stejne jako impedance, jsou lepsi nez u JAMO S628. Jen vidim, ze sada je bez subwooferu. Jak moc tomu woofer chybi? Je skutecne potreba?
1.
14. 11. 2017 13:22
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... sloupové bedny MAGNAT Tempus 77 jdou na basech tak hluboko (až na 22Hz), kam nedosáhne ani řada aktivních subwooferů, takže po dobrém zahoření a na dobrých kabelech dokáží tyto sloupy reprodukovat natolik dostatečný bas aby ho v domácím kině nebylo málo. Ano samozřejmě, že aktivní subwoofer díky tomu, že má vlastní zesilovač poskytne bas vždy o něco lepší, ale rozhodně nemusíte mít obavy z toho, že by sloupy Tempus 77 měly basů málo.
Sestava MAGNAT Tempus 77 set 5.0 dokáže tedy zahrát velké kino s dostatečným basem. Proto taky není v této sestavě subwoofer automaticky obsažen, protože ho prostě není až tak třeba. Navíc máte možnost si bas upravit v nastavení AV receiveru, což může dosti pomoci. A samozřejmě taky máte možnost kdykoli v budoucnu si subwoofer dokoupit a bas posílit :-) 

iNFOZdarma od nás, kromě dopravy a Slevového 500,-Kč kupónu na příští nákup, máte i reprokabely, plus si můžete navolit další Bonus zdarma / se slevou.

16.
11. 11. 2017 20:30
pepa se ptá:
zdravim mohl by jste mi poradit jake regalove bedny k zesilovaci rotel ra 1062,posloucham tvrdsi veci hard rock,heavy metal
1.
14. 11. 2017 10:35
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... pro styly hard&heavy a pro daný zesilovač bych osobně doporučil ke zvážení tyto varianty :


Kombinace regálovek se subwooferem má oproti sloupové reprosoustavě výhodu vlastního zesilovače u basáku, takže dokáže zahrát takový bas, jako žádné sloupy nedokáží. Navíc lze subwoofer aktivně ovládat (on/off) a ladit (hlasitost, rozsahy, fáze apod), což u sloupových beden nelze. A subwoofer vypnete, můžete si v pohodě vychutnat vyšší míru detailů a čistoty, než jaké dokáží sloupy nabídnout.
Sloupová varianta je vhodná proto, kdo neche (nebo nemůže) mít subwoofer čo kdo z designového či osobního cítění preferuje velké bedny. Tím ale nechci říci, že by sloupové bedny nedokázaly perfektně hrát, dokážou! Ale pokud je porovnáte se stejně drahým setem regálovek se subwooferem, taky ty budou hrát v mnoha ohledech lépe. 

iNFOZdarma od nás, kromě dopravy a Slevového 500,-Kč kupónu na příští nákup, máte i reprokabely a SW kabel na připojení subwooferu k zesilovači, plus si můžete navolit další Bonus zdarma / se slevouA pokud by jste si chtěl pořídit některý z hotových, plně osazených reprokabelů v klasické či Bi-Wiring konstrukci, tak Vám poskytneme na jejich pořízení slevu 500,-Kč.

17.
9. 11. 2017 20:47
Milan se ptá:
Aký je váš názor na sety ONKYO HT-S7805, Harman/Kardon HD COM 1619S. Oplatí sa kupovať set domáceho kina alebo radšej kúpiť A/V Receiver a reproduktory zvlášť?
1.
13. 11. 2017 14:24
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,

... oba uvedené sety jsou výborné. Onkyo je na tom však přeci jen lépe - má lepší přední repro a výrazně lépe vybavený AV receiver, který odpovídá modelu TX-NR676E. Pokud nechcete hledat a vybírat repro, tak se můžete spolehnout na sladění výrobcem uvedeného AVR a beden a využít cenově zvýhodněného setu. Malé satelitní repro se v interiéru umístí snáze než velké sloupy nebo klasické regálové repro a přitom nabídnou plně srovnatelnou zvukovou kvalitu. A pokud by jste chtěl v budoucnu zvuk upgradovat, stačí si pořídit jen nové přední bedny (sloupy nebo regály) a doplnit jimi stávající set a je vymalováno :-)

18.
9. 11. 2017 18:36
Josef Čihák se ptá:
Dobrý den, doposud vlastím u PC 5.1 sestavu Genius a chtěl bych se posunout výše. Líbí se mi asi základní reprosoustava JAMO S 426 HCS 5 a chtěl bych vás požádat o radu s av receiverem. Pokud stačí nějaký základní do 10 tisíc nebo i o něco dražší Ještě bych se rád zeptal jak propojím av receiver s PC a jaké kabely použít na propojení reprosoustavy s av receiverem. Omlouvám se pokud je dotazů moc.
S pozdravem Čihák
1.
13. 11. 2017 14:12
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... netřeba se omlouvati, dotazů není nikdy dost :-)
To, že se chcete posunout výše od PC bedýnek Genius je chvályhodný počin a kvalitativně na tom jen vyděláte. Aby jste plně dokázal využít všech dnešních možností bylo dobré zvážit pořízení AV receiveru se síťovými funkcemi. V takovém případě PC a AVR propojíte buď USB-Audio kabelem, nebo přes síť a PC tak může sloužit jen jako úložiště. Vše (internetová rádia, Spotify, externí HDD, PC) budete schopen přehrávat přes AVR a ovládat ho klidně i aplikací v mobilu/tabletu. Pokud by jste volil AVR bez síťových funkcí, veškeré přehrávání by zajišťovalo PC s tím, že propojení by jste provedl optickým digitálním kabelem doplněným o redukci mini Toslink 3,5mm, kterou zapojíte do PC.
Nejlevnějším AV receiverem se síťovými funkcemi je HARMAN KARDON AVR 151S, který má k tomu všemu i opravdu výtečnou zvukovou kvalitu. Dalším v pořadí je PIONEER VSX-S520.
S repro JAMO S 426 HCS 5 budou oba modely hrát v pohodě. 

iNFOZdarma od nás, kromě dopravy a Slevového 500,-Kč kupónu na příští nákup, máte i reprokabely a HDMI kabel na propojení AVR s TV, plus si můžete navolit další Bonus zdarma / se slevou.

19.
9. 11. 2017 10:54
Martin se ptá:
Dobrý den, chci si do domu pořídit nějakou vyšší střední třídu ozvučení TV. Prozatím jsem v bytě pouzival all-in-one domácí kino, ale v domě, kfe mámootevřený prostor cca 45m2 bych chtěl kvalitnější ozvučení. Rozhodoval jsem se mezi AV receiver Pioneer vsx-832 a Onkyo tx-nr474. Poté jsem si všiml údaje o zkreslení zvuku (THD), který má Onkyo již prý i slysitelne lepší - Pioneer 10% a Onkyo 1% při stejných parametrech. Nyní se tedy rozhoduji mezi Onkyo 474 a vyššími modely jako tx-nr575 a tx-nr676. Rád bych pořídil už něco, co opravdu bude na více let. Sestavu repro plánuji 5.0 popř. 5.1. Nevím tedy zda je nutný 7kan. AV receiver. Mohu poprosit o názor?
Repro mám zatím vybrané Jamo s626 nebo s628. Magnat uvažuji také, jen si nejsem jist, že uváděné parametry rozsahu mohou být reálné. Jestli to už trochu nezavani utopii (konkrétně model sestavy Magnat Supreme 2002 (5.0).

Děkuji za odpověď
1.
9. 11. 2017 13:16
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... pokud neuvažujete o ozvučení druhé zóny (terasa, druhý pokoj apod) nebo o Dolby Atmos, pak Vám bude v pohodě stačit ONKYO TX-NR474, v opačném případě volte vyšší model TX-NR575E. Zvukově i výbavou jsou tyto model opravdu výtečné.
Pokud Vám vyhovuje Jamo, tak set JAMO S 628 HCS 10 je beze sporu výbornou volbou. Máte-li nějakou obavu z kvality beden Magant tak nemusíte. My Magnat prodáváme od roku 1996, sám je používám a vím přesně jak hrají a co dokážou. S klidným svědomím je doporučím - třeba sety MAGNAT Quantum 675 set 5.0  nebo MAGNAT Tempus 77 set 5.0, stojí podobně jako Jamo, ale mají lepší parametry a určitě stojí za zvážení. V případě řady Supreme, je pak lepší volbou Jamo. 

iNFOZdarma od nás, kromě dopravy a Slevového 500,-Kč kupónu na příští nákup, máte i reprokabely a HDMI kabel na propojení TV a AVR, plus si můžete navolit další Bonus zdarma / se slevou.

20.
8. 11. 2017 16:15
Luboš Dvořák se ptá:
Dobrý den,
můžete mi prosím poradit ohledně repro pro Dolby Atmos? Mám teď na Atmos zapojeny Jamo E8sur zavěšeny pod stropem vzadu u poslechového místa a chtěl bych vědět jestli je lepší koupit repro určené právě pro Atmos jako jsou Onkyo skh410, nebo Vámi nabízené Magnát shadow102 ATM, které se mají umístit na přední sloupy a pracují s odrazem od stropu. Co je tady lepší pro poslech? Zesilovač mám Onkyo TX-NR 636 a sestavu repro Yamaha NS 777/333/444 + výše uvedené Jako.
Díky za rady.
S pozdravem Dvořák.
1.
9. 11. 2017 13:51
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... správné ozvučení Dolby Atmos vyžaduje stropní umístění reproduktorů, takže zvuk pak reálně přichází seshora.V domácnostech si ale málokdo může dovolit instalovat stropní repro a tak se používají alternativní možnosti. Pro tento účel výrobci nabízí přídavné repro Dolby Atmos, které se umístí na přední repro a zvuk vyzařují šikmo do stropu kde se odrazí a putuje k uším posluchače. Ten má poté pocit, že vnímá skutečně zvuk ze stropu.Pokud tedy máte repro umístěné na stropě, či těšně pod ním a zvuk vyzařují šikmo do poslechového prostoru, tak je to lepší varianta, než přídavné repro Dolby Atmos. Ovšem doporučil bych je umístit nikoli dozadu, ale dopředu aby jste lépe vnímal horní zvuk ne jako zadní efektový, ale správně jako horní směřující z přední části.


 

Pokud vyplníte svůj email, pošleme Vám info, že byl Váš dotaz již zodpovězen.

Podáním dotazu souhlasíte se zařazením pro odběr našeho newsletteru. Odhlásit se můžete v kterém-koli newsletteru.

Doprava ZDARMA

Doprava zdarma

Váš košík

Košík je prázdný

Bonusy ZDARMA / SE SLEVOU
Napište nám

... nebo na email: hifimarket (zavináč) hifimarket.cz

Novinky v Hi-Fi marketu

  •  Sledujte Novinky, Zprávy & Tipy na našem Facebooku!

Sledujte naše Novinky na Facebooku

Přihlášení zákazníka

Newsletter - odběr novinek

Doprava na Slovensko